אודות

אנו קבוצת חובבי טיול וצמחיית הארץ, בחרנו להקים את אנציקלופרח אחרי הרבה שנים של תסכול וקשיים בהגדרת צמחי הבר של ישראל.

מי מאיתנו חובבי הצמחים לא חווה הגדרה ארוכה ומסורבלת בספרי ההגדרה הכבדים שסחבנו על הגב לכל טיול, באין ספור אתרי אינטרנט, בפורומים ובאפליקציות שלא באמת מצליחות להגדיר?

אחרי שנים של תסכול מהמצב, החלטנו לעשות צעד - להעניק גם לחובבי הצומח בישראל ולענף הבוטניקה את הכבוד הראוי להם במגדיר איכותי, מהיר, נח ומדוייק כלל שניתן, וחשוב מכל – להכניס את כל אלה לכיס שלנו באפליקציה מותאמת לנייד! על מנת להקים את המיזם, שקד ועמל צוות אנציקלופרח במשך חודשים ארוכים של עבודה בהתנדבות מלאה וללא כל מימון חיצוני. אלה נעשו מתוך אידיולוגיה עמוקה לשמירת-טבע ומתוך רצון לאפשר את אותו הפתרון שהטכנולוגיה כבר מזמן מאפשרת, לציבור חובבי הצומח.

ועכשיו מעבר למגדיר עצמו, בכל שעות העבודה הרבות של הקמה והפעלת המיזם אנו תמיד רואים לנגד עניינו את השליחות החשובה שבהעלאת המודעות לצמחי הבר בפרט ולשמירת טבע בכלל כשליחות חשובה מעין כמוה בעידן של פיתוח מואץ לצד צפיפות אוכלוסין גדלה וצריכת משאבים גוברת. ברור לנו ששמירה על אותם בתי גידול וצמחי בר מתחילה קודם כל בחינוך, וחינוך מתחיל בהנגשת עולם הצומח לכל סמארטפון של ילד, ילדה, זקן וטף. אפליקצמח הוא מיזם קהילתית המתקיים וניזון מ"חכמת ההמונים". לא, לא כל אחד יכול לכתוב מה שבא לו. שינויים על ידי משתמשים, נבדקים על ידי המערכת ומוחלים רק במידה ואושרו.

עיזרו גם אתם לשפר ולדייק את המידע! יחד ניצור מערכת חכמה יותר שתקל על חובבים חדשים להכנס לעולם צמחי הבר, נייצר מאגר מידע רחב עם חשיבות מחקרית וציבורית וכמובן נעזור לקהילת המשתמשים בזיהוי צמחי הבר!

אחרון חביב, אנו עוד עומדים בשלבי פיתוח ראשוניים ועושים כל שביכולתינו על מנת לתת לכם את החוויה הטובה ביותר. בבקשה כתבו לנו על כל בעיה בה תתקלו ושלחו לנו הצעות לשיפור שעולות על דעתכם. הגדרה נעימה!